Pvc Pencere ve Kapı Sistemleri

aluminyum-pencere-473x293
Alüminyum Pencere ve Kapı Sistemleri
03.10.2016

Pvc Pencere ve Kapı Sistemleri

pvc-pencere-473x293

Pvc pencere ve kapı sistemlerinin hammaddesi olan PVC (Poli Vinil Klorür) modern bir sentetik (yapay) malzemedir. İki doğal kaynak olan petrol ve tuz’dan üretilir. Günümüzde PVC, çocuk oyuncaklarından, su toplama ve dağıtma borularına, şişe ve torba yapımına, pencere profillerine, kredi kartlarına, yiyecek kaplarına,  serum tüpü, ameliyat eldiveni gibi bir çok değişik uygulamalarla karşımıza çıkmaktadır.

PVC’nin hayatımızın her alanında ve pencere profillerinde yaygın olarak kullanılmasının altında şu temel özellikleri yatmaktadır:

Sağlamlık ve hafiflik

Ateşe dayanım

Uzun ömürlülük

Ekonomiklik

Çevreyle dost

İyi yalıtıcı

Yeniden kullanılabilirlik

PVC hava şartlarına, kimyasal çürümeye, korozyona, şoka ve aşınmaya dayanıklıdır. O bu nedenle açık havaya maruz ürünlerinde ve birçok farklı uzun ömürlü istenen yerlerde kullanılmaktadır.

Ayrıca, PVC profillerinden yapılmış pencerenin ısı yalıtım performansı da yüksektir. Dolayısıyla kullanıldıkları mekanlarda kışın ısınma enerjisinden, yazın iklimlendirme (klima) enerjisinden tasarruf sağlarlar.

Taçpen PVC Alüminyum Doğrama Cam ve Cam Balkon San. Ticaret Ltd. Şti olarak hayatınızı kolaylaştıran, güvenliğinizi arttıran ve temiz ve sağlıklı ortamlar sunan ürünlerimizle sizi ve ailenizi mutlu etmek için çalışıyoruz.

Comments are closed.